A zase přijde Mikuláš: Neboj, čerta domů nepustíme!
Datum: 14 listopadu, 2015 od
Čert s Mikulášem a andělem patří k prosinci jako nic jiného. Tato skvělá tradice byla vždy vcelku oblíbená i u dětí a příliš se o ní nediskutovalo. Dnes je ale situace poněkud jiná a rodiče mající panický strach o své děti se bojí čerta možná více než děti samotné. Tento fakt je neskutečně zarážející, protože čert se i v minulosti před prahem domu nenechával. V čem tedy tkví problém takovýchto rodičů?
Někdy mohou být obavy opodstatněné…
Ano, připouštím. Jsou případy, kdy se skutečně můžeme čerta bát. V určitých případech chodí převlečené mladší ročníky, které se snaží děti vystrašit maximálním způsobem. Toto imbecilní chování lze do jisté míry pochopit. Stejně tak chodí skoro dospělé děti, jež si dají několik panáků a na posledních štacích se jich kolemjdoucí bojí, aniž by se museli maskovat. Volba je ale vždy na rodiči a každý rozumný si takovéto koledníky domů pochopitelně nevezme.
Úzkost musí zmizet!
U rodičů bohužel vítězí úzkost z potenciálního traumatu, které může čert dítěti způsobit. Pokud ale dělá čerta rozumný člověk, nikdy se dítěti nic nestane a naopak se zbaví zbytečného ostychu a strachu. Malinké děti i ty starší předškolní a školou povinné budou brát čerta jako zcela běžnou záležitost. Spousta rodičů si ale tento fakt neuvědomuje. Možná mají špatnou zkušenost z vlastního dětství anebo se zkrátka přehnaně bojí. Těžko říct, takovýchto důvodů může být několik. Většinou se ale dítěte samotného netýkají…
Tak čertem nehrozte, když jej nepozvete!
Spousta takovýchto rodičů ale čertem bezostyšně během roku hrozí! Absolutně nechápu proč, když následně pekelného pána ani nepozvou. Všechno je tak kontraproduktivní. Rodič by si měl jednoznačně stát za svým. Toho si děti všímají nejvíce a trocha strachu z čerta jim v každém případě nemůže způsobit žádnou psychickou újmu.
Tento formulář je chráněn Google reCAPTCHA. Odesláním souhlasíte s informacemi o zpracování údajů a podmínkami služby.